TPD1E10B09QDPYRQ1
UDEL Chips Tech Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
TPD1E10B09QDPYRQ1
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Qualification : AEC-Q100
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Clamping Voltage : 13 V
Pd - Power Dissipation : 162 mW
Package / Case : X1SON-2
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Packaging : Reel
Cd - Diode Capacitance : 10 pF
Breakdown Voltage : 9.5 V
Vesd - Voltage ESD Contact : 20 kV
Series : TPD1E10B09-Q1
Vesd - Voltage ESD Air Gap : 20 kV